SCHENGEN VİZE ALIMI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Aşağıda sizlerden istemiş olduğumuz evraklar, firmamızın değil, konsoloslukların istemiş olduğu evraklardır. Evrakların eksik ibrazı, konsoloslukların mülakat talepleri veya vize verilmemesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

Sunmuş olduğunuz evraklara konsolosluklar ilave evrak talep edebilmektedir. İstenen bu ilave evrakları başvuru sahibi olarak tekrar sunma zorunluluğunuz vardır. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanma ihtimali artacaktır.

 

 

HERKES İÇİN ZORUNLU EVRAKLAR

***** ÖNEMLİ ***** ESKİ TİP PASAPORTLAR KULLANIMDAN KALKMIŞTIR. HER TÜRK VATANDAŞI ÇİPLİ PASAPORT İLE SEYAHAT EDEBİLECEKTİR.

* PASAPORT; Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli pasaport aslı ve varsa bir önceki eski pasaportun aslı (BALKANLAR İÇİN 6 AY)

* VİZE FOTOĞRAFI İÇİN PASAPORT FOTOĞRAFI ÖLÇÜLERİ KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

*FOTOĞRAF; 2 adet yeni çekilmiş arka fon beyaz 3,5-4,5 cm boyutlarında vesikalık; Alın ve kulaklar açık saçlar yüzü kapatmayacak şekilde olmalıdır.(baş vurulacak ülkeye göre farklılık gösterebilmektedir)

* Bazı schengen vizesi başvurularında evrakların asılları veya noter onaylı suretleri gerekebilir.

* Schengen vizesi için zorunlu olan min. 30.000 Euro prim teminatlı seyahat sigortası acentemiz tarafından yapılmaktadır.

* Evliyse evlilik cüzdanı FOTOKOPİSİ ve vukuatlı nüfus kayıt örneği

* Nüfus cüzdan fotokopisi

*Birlikte seyahat ettiği kişinin geçerli vizesi varsa fotokopisi, yeşil pasaport ise yeşil pasaport fotokopisi.(İTALYA İÇİN; SADECE ÇOCUKLARA VİZE ALINACAKSA ANNE-BABANIN GEÇERLİ VİZELERİNİN OLDUĞU PASAPORTUN ASLI GEREKLİDİR.

* Vize başvuru dilekçesi.(işverenler için antetli kağıda kaşeli imzalı) (İngiltere için İngilizce)

* Kişinin seyahat masraflarını başkası karşılayacak ise masraf dilekçesi (İngiltere için İngilizce)

*Ankara olcuları için; tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin kendisi-eşi-çocuğu-kendi annesi-babası-kardeşleri… Görülecek şekilde olmalıdır.)ve ikametgâh belgesi.